طراحی قالب صنعتی
سفارش طراحی قالب صنعتی تزریق پلاستیک
20 آوریل, 2021
تولید قالب صنعتی
سفارش طراحی قالب صنعتی و اشکال قالب های صنعتی
5 می, 2021

پروژه اتوماسیون صنعتی  یا این که روباتیزه کردن (Industrial Automation) در معنای استعمال از ابزارهای کنترلی (به عنوان مثالً کامپیوتر) به مکان آدم به مراد هدایت و در اختیار گرفتن ماشین آلات صنعتی و مراحل‌های ایجاد میباشد.

اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون به فایده‌گیری از سامانه‌های در دست گرفتن (مثل در دست گرفتن عددی، در اختیار گرفتن منطقی قابل طرح ریزی، و دیگر سیستم‌های در دست گرفتن صنعتی)، مکانیکی و الکترونیکی به امداد رایانه ها برای پایش (در دست گرفتن) خط ساخت و ساز گفته می شود، که در آن غرض، کاهش نیاز به دخالت آدم میباشد.Industrial-Automation

هدف از اخذ پروژه اتوماسیون صنعتی

پروژه اتوماسیون صنعتی از دید لغوی به معنای “در دست گرفتن و هدایت دستگاهی بطور خود کار” هست. در صنعت مدرن مقصود در اختیار گرفتن وصال به معنای بی نقص لغت اتوماسیون میباشد اما به عارضه ها متعدد این مقصود قابلیت پذیر وجود ندارد و دربیشتر مواقع یک سیستم نصفه خود کار داریم که بخشی از در دست گرفتن بوسیله اپراتور و بخشی از آن به وسیله سیستم در دست گرفتن درنظرگرفته شده جاری ساختن می‌گیرد.

طراحی اتوماسیون صنعتی

یک کدام از مهم‌ترین ارکان ساخت صنعتی، اتوماسیون صنعتی میباشد که تا پیش از پیدایش آن، از دستگاههای مختلفی برای در دست گرفتن خطوط ایجاد به کار گیری می کردند که هرکدام به صورت جدا از هم فعالیت می کردند و در آن ها محدودیت ها و ایرادات متعددی نیز وجود داشت.

مقصود از اتوماسیون سازی و استعمال از روبات، ارتقاء سعی امکانات صنعتی و تولیدی میباشد. هماهنگی و تناسب دربین دستگاهها و روباتها و ساخت و ساز کانال در یک نظام ایجاد، سود به کار گیری از تکنولوژی اتوماسیون میباشد.

پروژه اتوماسیون صنعتی

سیستم صنعتی پروژه اتوماسیون صنعتی مسئولیتی بیشتراز در اختیار گرفتن پروسه ساخت‌و‌ساز را بر عهده داراست که بوسیله کارشناسان مربوطه تهیه گردیده و عبارت میباشد از:

 1. تبادل داده ها دربین بخش های متفاوت ساخت و ساز
 2. برقرار کردن استراتژی های کنترلی در سوله
 3. تولید یک واسطه در بین استفاده کننده و تیم ذیل در اختیار گرفتن

فرایندهای ساخت و ساز پروژه اتوماسیون صنعتی

سیستم صنعتی اتوماسیون دارنده دو روند ساخت میباشد که عبارت میباشد از

 • فرایندهای پیوسته از قبیل پتروشیمی ، پالایشی، غذایی، شیمیایی و….
 • فرایندهای گسسته از قبیل الکترونیک، خودرو،اسباب و اثاث خانگی و …

طراحی اتوماسیون صنعتی

مراحل ساخت و ساز اتوماسیون صنعتی گروه صنعتی های تک متناسب با نوع فرآورده متبوع به سه قسمت ساخت و ساز، بسته بندی و توزیع تقسیم می‌شود که مهم‌ترین قسمت روند تشکیل داد به عبارتی ساخت‌و‌ساز میباشد. روباتهای جابه جا کننده و برش دهنده از سنجش کیفیت مواد اول، اعمال عملیات ابتدائی ایجاد کرد روی آنان تا فراوری کالا نهائی و تست های نهایی در دست گرفتن فرآورده، پای اثبات این قسمت در اکثر خطوط ایجاد می‌باشند.

ولی از‌آن‌جا‌که تک تک فراورده ها و تولیدها در نقطه نهایی فرآیند ساخت‌و‌ساز نیاز به بسته بندی دارا‌هستند و عواملی از قبیل آسانی حمل، برهه زمانی مصرف، مسائل بهداشتی، و…. در کیفیت متاع و توزیع فروش پروژه اتوماسیون صنعتی آن تأثیر گذارند، مستلزم بررسی نیروی انسانی میباشد.

پروژه اتوماسیون صنعتی

مجال قرار تصاحب کردن تولیدات در خودروهای پروژه اتوماسیون صنعتی باربری تا عرضه متاع در فروشگاهها نصیب توزیع جاری ساختن می‌شود. درین مرحله نیز استعمال از روباتهای ویژه بارگیری و خطوط حمل و نقل هوشمند، یک کدام از مهم‌ترین دستاوردهای اتوماسیون در نصیب توزیع میباشد.

سیستم صنعتی پروژه اتوماسیون

صنعتی حتی‌در سطح های مدیریتی ساخت و ساز نیز نقش مهمی را اعمال می نماید. این عمل بوسیله واسط های ماشین آدم (HMI) شکل می‌گیرد چون علاوه بر در دست گرفتن سیستم، گردآوری، هماهنگ سازی داده ها و اکران آن در سطح ها گوناگون مدیریتی شل خیس اعمال میشود. در اختیار گرفتن سیستم به امداد HMI از منش به دور به آسانی امکانپذیر میباشد.

اتوماسیون صنعتی

اجزاء در اختیار گرفتن در یک پروژه اتوماسیون صنعتی

Industrial-Automation-Sections
طراحی اتوماسیون صنعتی (خودکاری) از سه بخش اصلی درست شده میباشد که عبارتند از:

 1. اندازه‌گیرها
 2. در اختیار گرفتن کننده
 3. محرک‌ها که پیرو هریک از این سه نصیب توضیح داده میگردد.

1- اندازه‌گیرها: اندازه‌گیرها در واقع دیده سیستم‌های در اختیار گرفتن محسوب می شوند و با پاره ای سازی مقادیر فرایندی در دست گرفتن کننده را از حالت جانور در پروسه باخبر ساخته و در سود در اختیار گرفتن کننده امر موردنیاز را به محرک جهت در اختیار گرفتن فرآیند و وصال به نقطه تهیه و تنظیم متبوع ارسال می‌کند. هر دستگاه اندازه‌گیری دربرگیرنده سه جزء مهم سنسور، ترانسدیوسر و ترانسمیتر هست.

پروژه اتوماسیون صنعتی

سنسور

(Sensor) سنسور قطعه‌ای میباشد که به پارامترهای پروژه اتوماسیون صنعتی فیزیکی نظیر تکان، حرارت، فروغ و روشنایی، فشار، الکتریسیته، مغناطیس و دیگر حالات انرژی حساس میباشد و در هنگام تحریک آن ها از خویش برخورد آرم میدهد و برای این واکنش نیاز به انرژی فرنگی ندارد.

– ترانسدیوسر قطعه‌ای میباشد که وظیفه تبدیل حالات انرژی پروژه اتوماسیون صنعتی به یکدیگر را برعهده دارااست، سنسور پارامتر آیتم اندازه‌گیری را به ترانسدیوسر تحویل می دهد، آن‌گاه ترانسدیوسر آن را به یک سیگنال قابل شعور برای کنترلر تبدیل می‌نماید لذا برای اجرا این تبدیل نیاز به یک منبع انرژی فرنگی دارااست.

طراحی اتوماسیون صنعتی

۲- در دست گرفتن کننده: نصیب دوم ابزاردقیق نصیب در اختیار گرفتن می باشد. در دست گرفتن عبارتست از سوق و محافظت یک یا این که یک سری پروسه به موقعیت یا این که شرایط‌های مناسب یا این که متبوع. این مضمون‌ در برگیرنده در دست گرفتن یه خرده، کیفی، محافظت ایمنی و دور و بر زیست است که هدف ها مهم در اختیار گرفتن میباشند.

۳- محرک‌ها: محرک‌ها ادواتی میباشند که سیگنال خروجی را از نصیب در دست گرفتن کننده گرفته و متناسب با این سیگنال‌ها کار می‌نمایند. از عمده ادوات خروجی می‌اقتدار به شیرهای در اختیار گرفتن و الکتروموتورها اشاره نمود. این ادوات با تلاش خویش سبب در دست گرفتن پارامترهای اندازه‌گیری گردیده در مقدار مناسب و متبوع می گردند.

پروژه اتوماسیون صنعتی

کاربرد اتوماسیون صنعتی

امروزه كاربرد پروژه اتوماسیون صنعتی و ابزار دقيق در صنايع و مراحل هاي متفاوت صنعتي به وفور به دیده مي خورد. كنترل روند و سيستمهاي اندازه گيري فوق العاده پيچيده اي كه در صنايعي همانند گاز، نفت، صنایع غذلیی، پتروشیمی، صنایع شیمیایی، و صنایع خودروسازی و…. بكار گرفته می شود

نیاز دارد تا ابزارالاتو ابزارهایی بسيار و فوق العاده حساس و دقیق است. پيشرفتهاي اخير در كنترل و اندازه گيري پارامترهاي متعدد از قبيل دما، جریان، فشار و غيره سبب زیاد شدن كيفيت و کمیت تولیدات و کم شدن هزينه هاي ساخت میباشد .

پروژه اتوماسیون صنعتی

به صورت كلي مزاياي اتوماسيون صنعتي از اين قبيل است:

 • – تكرار شدن فعاليتها
 • – افزايش فوق العاده كيفيت محصول ها ساختی و توليدي
 • – افزايش فوق العاده سرعت ساخت و توليد
 • – كنترل داشتن در كيفيت سریع تر و دقیق تر
 • – كاهش ضایعات ساخت و تولید
 • – افزايش سود واحدهاي صنعتي
 • – بالا بردن فوق العاده زیاد ضريب ايمني در انساني و کم شدن از فشارهاي جسمی و روحی

مانيتورينگ

يكي ديگر از مباحث اساسی و مربوط به اتوماسيون صنعتي ، مانيتورينگ است. در این روزها مانيتورينگ يكي از نيازهاي بسياري صنايع گران قدر مي باشد. خیلی از صنايع گران قدر مانند صنايع صنايع شيميايي پتروشيمي ، صنايع توليد انرژي ، و … فارغ از استعمال از مونيتورينگ مطلوب حاذق به ادامه كار خویش نيستند . مونيتورينگ عبارت میباشد از عده آوري داده ها متبوع از بخشهاي متفاوت يك واحد صنعتي و نمايش آن ها با فرمت متبوع براي رسيدن به هدف ها ذيل :

پروژه اتوماسیون صنعتی

 • – نمايش دادن وضعيت هر يك از ماشين ها و همچنین دستگاهها
 • – نمايش و تصویب پارمترهاي اصلی يك سيستم
 • – نمايش و تصویب هشدارهای متعدد در زمان بروز غلط در سيستم
 • – نمايش محل خراب شدن و فرصت وقوع خرابی در قسمت های سيستم
 • – نمايش مراحل هاي ساخت با به کار گیری از ابزارهاي گرافيكي مطلوب
 • – تغيير و تصحیح Set Point ها حين اجراي روند توليد
 • – امكان تغيير برخي از فرايندهاي كنترلي از طريق اپلیکیشن مونيتورينگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *