ماشین سازی
19 دسامبر, 2021
طراحی مهندسی
طراحی مهندسی
3 می, 2021

ساخت قالب صنعتی

ساخت قالب صنعتی گروه صنعتی های تک
ساخت قالب صنعتی یک طریق از ایجاد قطعات در درون صنعت می باشد. استعمال از تولید انواع قالب میباشد که از قدیم تا الان گزینه دقت صنعت گران جای‌ میگیرد.
تیم ما می خواهد دراین نوشته‌ی علمی به معرفی این تکنولوژی های خوا‌هیم پرداخت.
در حالتی‌که شما نیز خواستارید با این بخش از صنعت بیشتر آشنا گردید این نوشته‌ی‌علمی را دنبال فرمائید.
 
 
تولید انواع قالب

طراحی و ساخت قالب صنعتی

ساخت قالب صنعتی سازی (Molding) در حرفه صنعت یکی از روندهای ایجاد قطعه میباشد که با صورت دادن به یک مایع یا این که مواد نپخته صورت پذیر به وسیله یکی از اجسم مصلوب اسم قالب گیری صنعتی ایفا میگیرد.
زمانی که میخواهیم از قطعات به خیل عظیم ساخت و ساز کنیم، تشکیل داد هر یک از قطعات به طور غیروابسته منطقی وجود ندارد و بهتر میباشد یک خدمات ساخت قالب را پباده سازی کرده، آن را ساخته و بعد قطعه هارا شبیه آن تکنولوژی ساخت و ساز کنیم. به واقع ایجاد کرد تولید انواع قالب او‌لین گام برای ساخت‌و‌ساز انبوه قطعات میباشد.
هرچه ایجاد کرد قطعات دارنده نازکی و توجه بیشتری باشد، در قالب گیری صنعتی تشکیل شده نیز می بایست نازکی و آلرژی بیشتری اجرا کرد. هم اینگونه هرچه قطعه بغرنج خیس باشد، ایجاد کرد خدمات ساخت قالب صنعتی هم سخت تر میباشد.
این تکنولوژی بسته به متاع قطعات تولیدی، مختلف می باشند زیرا قطعه ها می‌توانند از متاع فلز، شیشه، پلاستیک یا این که سرامیک هم می توانند باشند که هر موردی تولید انواع قالب منحصر به فرد به خویش را دارا‌هستند.

ساخت و تولید یک قالب گیری صنعتی دو مرحله داراست:


پیاده سازی ساخت قالب صنعتی: نخست می بایست این تکنولوژی مبنی بر طرح قطعه متبوع، در اپلیکیشن های پباده سازی مهندسی مانند CATIA ، SolidWorks , IMOLD پباده سازی شوند. دراین جا محصول، بعد ها و نازکی قطعه در حیث گرفته می‌گردد. خروجی این برنامه ها، طراحی سه بعدی خدمات ساخت قالب میباشد.

تشکیل داد خدمات ساخت قالب:


طراحی سه بعدی این تکنولوژی به دستگاه ایجاد کرد تولید انواع قالب مثل ماشین CNC برگرفته می گردد و ماشین با این تعداد قابلیت و امکان های قابل انعطاف افزاری و طاقت فرسا فوق العاده بالایی که داراست، طراحی سه بعدی که به ابن دستگاه داده گردیده را روی تولید انواع قالب، ماشین کاری انجام می دهد.
در صورتی قالب گیری صنعتی بغرنج بوده و همین طور احتیاج به مونتاژدارد، بخش های متعدد آن به وسیله ماشین تشکیل‌شده و آنگاه مونتاژ می گردد. در مرحله پس از روی ساخت قالب های صنعتی یک مثال قطعه تولید می گردد تا این که کیفیت تولید انواع قالب چک گردیده و در صورتیکه نیاز دارد تا تغییر‌و تحول انجام شود، در پباده سازی قالب گیری صنعتی جاری ساختن شود.
طراحی قالب صنعتی

گونه های قالب گیری صنعتی

قالب گیری صنعتی های بر پایه ی شیوه ساخت‌و‌ساز قطعه اشکال گوناگون دارا هستند. در پی گونه های ساخت قالب صنعتی به شما معرفی می گردد.
ساخت قالب صنعتی گروه صنعتی های تک ریخته گری منحصر به فرد قطعاتی میباشد که به طرز ریخته گری تولید میشوند. اشکال نحوه های ریخته گری روی قطعه ها با مال ها و خصوصیت های متعدد و در طرز های گوناگون اعمال میگیرد که هرکدام خدمات ساخت قالب های منحصر به فرد خویش را دارا‌هستند.
قالب گیری صنعتی های متعدد ریخته گری را می توان در مجموعه های پایین تقسیم می گردند:
 
 
ساخت قالب صنعتی

خدمات ساخت قالب دایکست

قالب گیری صنعتی دایکاست تولید انواع قالب دایکست به منظور ایجاد کرد قطعاتی استعمال می گردد که به شیوه دایکست ایجاد میشوند، یعنی این که قطعاتی را که محصول آنان فلزی مانند مس،روی آلومینویم باشد و کلفتی 1.5 تا 15 میلی متررا دارا باشند. قالب گیری صنعتی دایکست ساخته شده از فولاد فوق العاده مقاوم و این که با ضخامت فوق العاده بالا و تحمل فشار قوی هستند و بسیار نیز قیمت بالای دارند.
برای ایجاد کرد قطعه از آلومینیوم خوب مذاب شده را با فشار فوق العاده بالا داخل خدمات ساخت قالب خواهند ریخت. قطعات غالبا پس از ریخته گری احتیاج به انجام ماشین کاری ندارند، در فیض به کارگیری از این تولید انواع قالب، هزینه ایجاد را کمتر می کند. به تولید انواع قالب دایکست، قالب گیری صنعتی فشار بالا هم می گویند.

تولید انواع قالب ریژه


یک کدام از دیگر از اشکال ساخت قالب صنعتی های صنعتی را که میتوان گفت زیرمجموعه تولید انواع قالب ازنوع ریخته گری است، ساخت قالب صنعتی ریژه میباشد. از قالب گیری صنعتی ریژه برای ایجاد کرد قطعه فلزی که ضخامت و کلفتی یکسان دارا نیستند و مستحکم بودن آنها اهمیت دارااست، به کار گیری می گردد. این تولید از انواع قالب فولادی می باشد و از نوع قالب گیری صنعتی دایکست کوچک و ریز تر و مدل سبک می باشند. ولی از سوی دیگر تکنولوژی ایجاد کرد غامضی داشته و فوق العاده قیمت آنها بالاتر می‌باشند.
در‌این شیوه مذاب به آهستگی در خدمات ساخت قالب می ریزند و بدین برهان به تولید انواع قالب ریژه قالب گیری صنعتی فشار ذیل نیز گفته میشود. قطعات ساخت و ساز گردیده در‌این طریق معمولا سوای تخلخل می باشند.

خدمات ساخت قالب ماسه ای


ساخت قالب صنعتی ماسه ای یکی از پایین قیمت ترین خدمات ساخت قالب در ریخته گری میباشد. هما نگونه که از نام آن مشخص است ، از انواع ماسه برای ساخت قالب صنعتی گیری به کارگیری میگردد. از این طرز برای ایجاد کرد قطعات فلزی به کار گیری می گردد. این قالب گیری صنعتی دمای فوق العاده بالای فلزات و این که حتی فولاد را نیز میتوانند تحمل کنند.
فلز ذوب گردیده را در تولید انواع قالب ماسه ای می ریزند و فلز صورت خدمات ساخت قالب را به خویش می‌گیرد. ماسه قالب گیری صنعتی غالبا در دو فریم قرار خواهند گرفت، که به آنها فلاسک هم گفته می شود. غالبا به غیر از ماسه از یک نوع از ماده های چسبنده مانندخارک رس هم استعمال میشود.
 
 
تولید انواع قالب

ساخت قالب صنعتی تزریق پلاستیک

مهم‌ترین و یکی از پرکاربردترین قالب گیری صنعتی، تولید انواع قالب از نوع تزریق پلاستیک میباشد. از ساخت قالب صنعتی های تزریق پلاستیک می توان برای تشکیل داد قطعات پلاستیکی استعمال می‌گردد. در واقع تشکیل داد قطعه های پلاستیکی به این نحوه به صرفه تراز دیگر شیوه هاست. خدمات ساخت قالب تزریق پلاستیک اکثرا از فولاد می‌باشند و تکنولوژی غامض ای برای ایجاد کرد دارا‌هستند، در فیض هزینه تشکیل داد این قالب گیری صنعتی ها بالاست. بخش های به کار رفته شده مهم یک تولید انواع قالب های تزریق پلاستیک تشریح می شوند به:
پل هات رانر کفشک کویته ورقه پران اسپرو پران

خدمات ساخت قالب های تزریق پلاستیک به دو نصیب تقسیم می شوند:

قسمت اثبات که تزریق شدن مواد گرم در این نصیب ایفا میشود. قسمت متحرک به نصیب متحرک ماشین متصل گردیده و خارج کردن قطعه از این قسمت اعمال میگیرد. قالب گیری صنعتی تزریق پلاستیک
 
 
خدمات قالب صنعتی

ساخت قالب های صنعتی آهنگری

در صنعت آهنگری برای شکل دادن به قطعات از ساخت قالب صنعتی فولا با استحکام بیشتر و با سختی بالا به کارگیری میگردد، به‌این شکل که قطعه دربین دو نصفه قالب گیری صنعتی قرار گرفته میشود و بعد از آن با فشار فوق العاده بالای پرس یا این که ضربه چکش صورت خدمات ساخت قالب به خویش میگیرد.

خدمات ساخت قالب آهنگری به طور کل به سه شکل ذیل وجود دارا‌هستند:


خدمات طراحی قالب گشوده آهنگری ساخت قالب صنعتی آهنگری خدمات ساخت قالب بسته تولید انواع قالب بسته آهنگری
 
 
تولید انواع قالب

ساخت قالب های صنعتی پرس

ایانی نوع خدمات ساخت قالب صنعتی که به در این مطلب به معرفی آن خواهیم پرداخت، خدمات ساخت قالب نوع پرس میباشد. تولید انواع قالب پرس را می توان گفت برای کشش، برش، فرم دادن، خم کردن قطعه ها استعمال میشوند. بنابر این قطعه هایی را که محصول صورت پذیر دارا نمی باشند، نمی اقتدار از این شیوه ایجاد کرد.
مال این قالب گیری صنعتی ها غالبا از فولاد میباشد. بزرگترین اجزای خدمات ساخت قالب پرس مشمول موردها پایین میباشند:
سنبه:
به نصیب نری تولید انواع قالب میگویند که اکثر اوقات در کفشک نصب می‌شود و به قطعات فعالیت فشار وارد می نماید و پرس اجرا میشود. ماتریس: به نصیب مادگی تولید انواع قالب میگویند که غالبا در قسمت پایینی کفشک نصب میشود. کفشک:
جای قرار گیری تولید انواع قالب میباشد که از جنس چدن تولید می‌گردد و به دو صورت کفشک در قسمت بالایی و کفشک در قسمت پایینی به کار گیری می گردد. میل راهنما: معین کننده مسیر میباشد و روی کفشک در قسمت پایینی نصب می‌گردد. رغبت راهنمای کفشک قسمت بالایی را به کفشک قسمت پایینی متصل می نماید. BOSCH:
همچون تمایل راهنما وظیفه گزینش مسیر را داراست و درون کفشک قسمت بالایی نصب می گردد. به گونه ای که رغبت راهنما می تواند از این بخش عبور می نماید و به کفشک قسمت بالایی میرسد.