ماشین سازی
19 دسامبر, 2021
ماشینکاری cnc

ماشینکاری cnc

خدمات ماشینکاری

 
 
ماشینکاری cnc

ماشینکاری cnc

در این روش خرده های قطعه از وسیله جدا می شود و باعث ایجاد سطحی صاف در قطعه خواهد شد. این روش قدمت طولانی دارد و امروزه در سراسر کشور به صورت گسترده از آن استفاده می کنند. در این روش دستگاه های زیادی وجود دارد، که هر کدام برای قطعه و کاری خاص تولید شده است.
ماشین کاری cnc نوعی از این روش می باشد. در این روش دقت زیادی نیاز است. ماشینکاری cnc روشی جدید می باشد، که سرعت زیادی دارد. این روش برای پروژه های بزرگ و عظیم استفاده می شود. در ماشینکاری cnc نیازی به نیروی ماهر ندارد، زیرا همه کار ها توسط دستگاه انجام می شود.
همچنین باید گفت که ایمنی این روش از روش های دیگر بیشتر است و افراد می توانند با آسودگی خیال از آن استفاده کنند. از ماشینکاری cnc از مواد اولیه متنوعی استفاده می کند و همین موضوع باعث استقبال از این روش شده است.

انواع ماشینکاری

از رایج ترین کاربردهای ماشینکاری cnc می توان به قطعات خودرو مانند شافت و پیستون، قطعات هوافضا، موتور جت، بالابر ها، زیورآلات، سرامیک، پلیمر و غیره اشاره کرد. به طور کلی این روش برای قطعه های ظریف و حساس استفاده می شود. از مهمترین دلایلی که از این روش استفاده می شود می توان به ایمنی بالا، دقت زیاد، تکرار پذیری اشاره نمود.
ماشینکاری cnc

خدمات ماشینکاری cnc

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی ماشینکاری نیز بی نصیب نبود و پیشرفت های زیادی داشته است. ماشینکاری به افراد کمک می کند تا در زمان کمتری قطعات بیشتری را تولید و صاف کنند.
. از رایج ترین خدمات این کار می توان به فرزکاری، برشکاری، تراشکاری و پرسکاری اشاره نمود.
هر کدام از این خدمات با دقت بالایی انجام می شود و زمان زیادی نیاز ندارد. همه این خدمات به وسیله دستگاه انجام می شود. به همین دلیل امکان خطا در این کار ها کاهش می یابد و ضایعات به طور چشمگیری کم خواهد شد.
 
 
ماشینکاری

تراشکاری فرزکاری cnc

اگر بخواهیم که خدمات ماشینکاری را به طور دقیق ذکر کنیم می توان به سوراخکاری، سنگ زنی، پرسcnc اشاره نمود. همه این خدمات در زمان کوتاهی انجام می گیرد.
خدمات ماشین کاری از طراحی قطعه آغاز می شود. سپس مرحله تولید قطعه و بعد از آن صاف کردن قطعه انجام می شود و در مرحله آخر قطعه آماده خواهد شد.
کارگاه ساخت قطعات فلزی مکانی است که در آن دستگاه های مجهز و پیشرفته زیادی وجود دارد و به تولید قطعات فلزی پرداخته می شود. در این کارگاه ها تولید به صورت انبوه تولید می شود.
این نوع کارگاه ها طی چند مرحله انجام می شود. در هر مرحله نیرو های ماهری هستند که به وسیله دستگاه ها سرعت تولید را بالا می برند.
خدمات ماشینکاری

کارگاه ساخت قطعات فلزی

عموما قطعه های فلزی را در کارگاه های مخصوص و با دستگاه های اختصاصی تولید می کنند.
برای هر نوع قطعه مواد اولیه خاصی نیاز است، که باید مرغوبیت زیادی داشته باشند. با پیشرفت تکنولوژی ساخت قطعه آسان شده و همه امور توسط دستگاه انجام می شود. برای ساخت قطعه باید توجه کرد که جنس مواد اولیه خوب باشد، تا مشکلی پیش نیاید.
ماشینکاری
ماشینکاری به مرحله ای گفته می شود که تراشه های اضافه قطعه را جدا می کند. قطعه هایی که به دست می آید توسط مراحل آهنگری، ریخته گری، سنگ زنی ، صفحه تراش، تراش، کله زنی، سوراخکردن و غیره ماشین کاری می شوند.
در حال حاضر روش ماشینکاری به روز شده و پیشرفت های خوبی داشته است. ماشین کاری برای قطعه های نازک بیشتر انجام می شود.
پرینتر های سه بعدی در این روش بسیار کارآمد بوده و کمک زیادی به انسان کرده است. با استفاده از این دستگاه زمان ماشینکاری گروه صنعتی های تک بسیار کوتاه شده است و افراد زیادی به این کار علاقه مند شده اند.
ماشینکاری cnc

ساخت قطعه فلزی

بعد از طراحی و ساخت قطعه، آن را بسته بندی و روانه بازار می کنند. در این کارگاه ها همه نوع قطعه ای ساخته می شود و با قیمت کمتری وارد بازار می شود.
ساخت قطعه فلزی کار نسبتا دشواری است. زیرا برای ساختن یک قطعه فلزی باید مراحلی طی شود تا قطعه ساخته شود. اگر در هر کدام از این مراحل اشتباهی صورت بگیرد، قطعه معیوب ساخته می شود و قطعه معیوب مشکلاتی به همراه دارد.