تولید قالب صنعتی
سفارش طراحی قالب صنعتی و اشکال قالب های صنعتی
5 می, 2021

اتوماسیون صنعتی واقعیت این میباشد که صنعتی از خویش چیزی  ندارد و با گردهم داخل شدن برخی از ابزارها و تولید یک رابطه زنده و مفید دربین‌شان می‌توانیم پروژه اتوماسیون صنعتی به طور کامل فن‌ای ، این عبارتند از؛

پروژه اتوماسیون صنعتی

 • ANN- کانال عصبی تصنعی
 • HMI – رابط آدم و ماشین
 • DCS- سیستم در دست گرفتن توزیع‌گردیده
 • SCADA – سامانه‌های در اختیار گرفتن سرپرستی و جمع آوری داده ها
 • PLC- در اختیار گرفتن‌کننده منطقی قابل اپ‌ریزی
 • PAC – در اختیار گرفتن‌کننده اتومات قابل نرم افزار‌ریزی
 • machine vision & image processing-سیستم‌های بر پایه ی بصیرت ماشین و پردازش تصویر
 • ابزار ظریف
 • در دست گرفتن تکان
 • رباتیک

اتوماسیون صنعتی

اجزاء در اختیار گرفتن در یک اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی چهت نیل به هدف ها خویش در بخش در دست گرفتن از تعدادی امکانات خاص به دفعات زیاد به کار گیری می نماید، این مفاد عبارتند از؛ اندازه‌گیرها، در اختیار گرفتن کننده‌ها که در پی شرح داده می شود؛

 1. اندازه‌گیرها
 2. در دست گرفتن کننده

نصیب دوم ابزاردقیق نصیب در دست گرفتن میباشد. در اختیار گرفتن عبارتست از سوق و مراقبت یک یا این که چندین پروسه به موقعیت یا این که موقعیت‌های مناسب یا این که متبوع. این مضمون‌ در برگیرنده در اختیار گرفتن مقداری، کیفی، مراقبت ایمنی پروژه اتوماسیون صنعتی و فضا زیست هست که هدف ها اصلی در دست گرفتن هستند.

پروژه اتوماسیون صنعتی

محرک‌ها می باشند که سیگنال خروجی را از نصیب در اختیار گرفتن کننده متناسب با سیگنال‌ها فعالیت می‌نمایند. از عمده می‌اقتدار به شیرهای در اختیار گرفتن و الکتروموتورها اشاره نمود. این ادوات با سعی خویش سبب ساز در دست گرفتن اندازه‌گیری گردیده در مقدار مناسب و متبوع می شوند.

مهم ترین کاربرد اتوماسیون صنعتی

تا به امروز به مورد ها بسیار متعددی درباره با و مزیت استعمال از پروژه های اتوماسیون صنعتی کرده ایم، به حیث شما از لحاظ کاربردی کدام خصوصیت پروژه اتوماسیون صنعتی بیشترین تلاش مثبت را در یک سیستم به طور کامل غیروابسته اجرا می نماید؟

جواب این پرسش مشخصا “مانیتورینگ” میباشد.

مانیتورینگ یکی نیازهای اصلی بخش اعظمی از صنعت های به خصوص صنعت های والا میباشد.

پروژه اتوماسیون صنعتی

اکثری از صنعت های والا مانند صنعت های پتروشیمی، صنعت های ساخت‌و‌ساز انرژی، صنعت های شیمیایی و … سوای به کار گیری از مونیتورینگ مطلوب، قوی به ادامه فعالیت خویش نیستند.

مونیتورینگ میباشد از گردآوری داده ها متبوع از نصیب‌های متفاوت یک واحد صنعتی  و اکران آن‌ها با فرمت متبوع چهت نیل به هدف ها پایین:

 1. اکران موقعیت لحظه ای هرکدام از ماشین آلات
 2. اکران و تصویب پارمترهای اساسی یک سیستم
 3. اکران و تصویب آلارمهای گوناگون در زمانهای نادرست در سیستم
 4. اکران محل فساد و مجال وقوع خلل در هریک
 5. اکران روند های ساخت با استعمال از ابزارهای گرافیکی مطلوب
 6. تغییر‌و تحول و تصحیح Set Point ها حین اجرای فرایند ساخت و ساز
 7. قابلیت تغییر و تحول بعضا از فرآیندهای کنترلی از روش نرم‌افزار مونیتورینگ
 8. تصویب داده ها و پارمترهای متبوع مدیران از قبیل زمانهای کارکرد، واحد سنجش پروژه اتوماسیون صنعتی ساخت و ساز، ترازو مواد اول مصرفی، معیار انرژی مصرفی

اتوماسیون صنعتی و امنیت شغلی

بااینکه اتوماسیون صنعتی قابلیت ایفا و پیاده سازی بعضی از کار  ممکن میباشد به شدت برای بشر ها مضر است را آماده می نماید اما سبب ساز کاهش استعمال از نیروی انسانی در صنعت های و کارهای نادر خطر بسته بندی، توزیع داخل سوله ای، در دست گرفتن و … نیز می‌گردد.

پروژه اتوماسیون صنعتی

 • عدم هماهنگی جامعه با سرعت تکنولوژی و ساخت بیکاری پهناور
 • عدم هماهنگی جامعه با سرعت تکنولوژی و ساخت و ساز بیکاری بزرگ

همین برهان سبب ساز گردیده‌است برخی از اشخاص در مقابل تکنولوژی آن جناح بگیرند، عبد و بنده در‌این مقاله قصد تنها از آنگاه مثبت  اتوماسیون صنعتی گروه صنعتی های تک دفاع کنم به دلیل آن که دیدن حذف اشخاص میانسال که عملا رویکرد  به طبع ناگوار اس، این تیتر را کوشش می‌کنم خالی رها و شما لحاظ خویش را درباره با این معضل در نصیب نظرها با ما فی مابین بگذارید.

اتوماسیون صنعتی

آینده اتوماسیون صنعتی

آینده طراحی اتوماسیون صنعتی به طبع در منزل خواهد بود سرعت پرورش تکنولوژی  بالاست که نمی قدرت آینده را پیش گویی نمود، با این اکنون با دقت به مسیر معلوم اتوماسیون صنعتی می اقتدار دیده اندازی کرد.

در آینده مسلما شاهد سوله هایی خوا هیم بود که در آن‌ها دیگر خبری از آدم و پرسنل زنده نخواهد بود، درین کارگاه ها همگی فرآیندهای ایجاد توسط ماشین های هوشمند در شایسته ترین و سطح ساخت‌و‌ساز و در غایت در ها توزیع شد.

پروژه اتوماسیون صنعتی

که در آن بشر فقط از خط مش بدور می بایست نظارگر ساخت‌و‌ساز باشد، این به عبارتی نصیب بسیار اصلی  در اتوماسیون صنعتی بوده که با به کار گیری از آن می قدرت سوله های را در زمین‌های نادر بها که حضور آدم در آنان خلل است، دایر کرد.

به لحاظ شما فعلا همینطور کارگاه ای وجود دارااست؟

بایستی پهنا کنم که جواب پرسش بالا “آری” میباشد بدین نوع از سوله ها می‌گویند.

پروژه اتوماسیون صنعتی

کارگاه های لامپ بی صدا اتومکاسیون صنعتی

به جهت اینکه  به حضور بشر درین کارگاه ها وجود ندارد به آنان  میگویند، هرچند که در حقیقت ممکن میباشد این سوله های لامپ داشته است.

یک کدام از شرکت ها پیشرو دراین مورد کمپانی ژاپنی FANUC است، FANUC در سال 2001 سوله لامپ بدون صدا خویش را جهت ایجاد PLC فعال سازی نموده است، این سوله سوای نیاز به سوپروایزر و به طور 24 ساعته در درحال حاضر ساخت و ساز PLC میباشد.

پروژه اتوماسیون صنعتی

درین سوله خیر صرفا لامپی نیست، بلکه ما دستگاه  گرم کننده  را نیز بی سر و صدا کرده‌ایم.

کارگاه کمپانی مطرح فیلیپس اتوماسیون صنعتی در هلند نیز برای ساخت ریش تراش های اتوماسیون صنعتی خویش از سوله های لامپ بدون صدا با منفعت گیری از 128 ربات به طور کامل هوشمند و فقط با داشتن 9 کارمند در خط نهایی، جهت آزمایش آخرین کالا به کار گیری می نماید.

طراحی اتوماسیون صنعتی

نتیجه گیری

برای فهم بهتر کوشش یک کارگاه لامپ بی سروصدا درپی ویدیویی پروژه اتوماسیون صنعتی از کمپانی Ocado (بنا شده در انگلستان) که در مورد سوپرمارکت آنلاین فعالیت دارد قرار داده ایم، در‌این ویدئو هزاران روبات مسئول تهیه و تنظیم سبدهای خریداران و بسته بندی آنان میباشند، همگی این ربات های هوشمند با استعمال از تکنولوژی 4G با یکدیگر در تماس هستند.

پروژه اتوماسیون صنعتی

همانگونه که مشاهده نمودید اتوماسیون صنعتی به قدری که عملا نمی‌شود آن را حدس کرد البته همواره عده ای خوش هیجان و سلیقه و با تفکر گشوده وجود دارا هستند که می‌توانند آینده را به طریق‌ی قشنگ پیش گویی یا این که رقم بزنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *